نحوه دریافت پروانه نظام مهندسی
19
سپتامبر

نحوه دریافت پروانه نظام مهندسی

نحوه دریافت پروانه نظام مهندسی
نحوه دریافت پروانه نظام مهندسی

پروانه نظام مهندسی

افرادی که در آزمون نظام مهندسی قبول شدند ، بعد از طی کردن مراحل بعدی ازمون نظام مهندسی ، میتوانند اقدام به تقاضای صدور پروانه کنند و سپس پروانه نظام مهندسی خود را دریافت کنند . این پروانه نیز به عنوان گواهی اشتغال به کار مهندسی شناخته میشود .این پروانه به داوطلبان اجازه اشتغال در رشته های هفت گانه نظام مهندسی را میدهد .

مراحل تمدید پروانه نظام مهندسی

برای تمدید پروانه نظام مهندسی شخص باید همرام مدارک لازم به سایت نظام مهندسی استان محل سکونت خود مراجعه نماید ، که میتواند ادرس سایت استان لازم را از طریق سایت اصلی سازمان نظام مهندسی irceo.net کشور که از قسمت استان ها قابل دسترس است ، و باید در سایت استان مورد نظر ثبت نام نماید ، و پس از مطالعه موارد مرتبط مدارک خود را آپلود نماید ، و میتواند درخاست تمدید پروانه نظام مهندسی خود را ثبت نمایند .

مدارک لازم برای تمدید پروانه نظام مهندسی

  • اصل پروانه نظام مهندسی قبلی

  • کپی برابر اصل شده مدرک تحصیلی ( کارشناسی _ کاردانی _ دکترا ) توسط دفاتر اسناد رسمی یا مراجع قضایی .

  • تکمیل کاربرگ مربوط به در خاست تمدید پروانه نظام مهندسی .

  • دو قطعه عکس 6*4 که از تاریخ گرفتن آن بیش از 6 ماه نگذشته باشد ، این عکس برای بانوان باید با حجاب ، بدون آرایش و با مقنعه ساده به طوری که گردی صورت مشخص باشد و برای آقایان باید بدون عینک ، کروات ، دستمال گردن ، کلاه و با لباس رسمی تهیه شود.

  • کپی برابر اصل کارت ملی و تمامی صفحات شناسنامه توسط دفاتر اسناد رسمی و یا مراجع قضایی .

  • اجاره نامه رسمی یا سند مالکیت رسمی برای تایید آدرس در صورت تغییر آدرس شخص متقاضی .

  • اصل فیش واریزی به مبلغ 60 هزار ریال به اداره مالیت و یا خزانه معین مرکز استان مربوطه ( شماره حساب مربوطه در سایت نظام مهندسی هر استان متفاوت است ) لازم است تا افراد با مراجعه به سایت محل سکونت خود ، صرفا به حساب اعلام شده در سایت این مبلغ ا واریز نمایند .

  • پرداخت وجه مربوط به تمدید پروانه نظام مهندسی

درامد پروانه نظام مهندسی

درامد پروانه نظام مهندسی به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم میشود

درامد مستقیم و غیر مستقیم

درامد مستقیم درامدی است که به طور مستقیم از خود سازمان نظام مهندسی دریافت میشود ، درامد مستقیم به بخش های مختلفی تقسیم میشود مثال: ارجاع کار و مجوز ها . درامد های غیر مستقیم ، برخلاف درامد مستقیم درامد غیر مستقیم به فعالیت ، تلاش و اموزش نیاز دارد ، درامد غیر مستقیم شامل طراحی ، نظارت و کار اجرایی است .